2022’de Hobinizi İşe Dönüştürecek Nail Tech Kursları

Hiç şüphe yok ki, son birkaç yıl çoğu işletme için zorlu geçti – hiçbiri güzellik sektöründekilerden daha fazla değil. Pandemi kuaförler, tırnak teknisyenleri ve güzellik bakımları sunan diğer işletmeler için zorlu geçti.

Bununla birlikte, işler yavaş yavaş ‘yeni normal’e dönerken, güzellik hizmetleri sektörü pandemi öncesi gördüğü büyümenin bir kısmını yeniden kazanmaya hazır görünüyor – 2019’da Birleşik Krallık’ta 8.677 güzellik salonu vardı , yani %73 gibi devasa bir rakam 2014’ten bu yana iş hacmindeki artış.

Kariyerinizi değiştirmeyi veya başlamayı düşünüyorsanız ve her zaman güzellik sektörüne girmek istiyorsanız bu harika bir haber. Talep arttıkça ve daha nitelikli sağlayıcılara ihtiyaç duyulduğundan çok fazla potansiyel var ve giderek daha popüler görünen belirli bir hizmet, Tırnak Teknisyenleri tarafından sunulan hizmettir – 2019’da Birleşik Krallık’ta %56 artışla 3.517 tırnak salonu vardı beş yıl içinde.

Bu nedenle, normal işinizin yanı sıra arkadaşlarınıza ve ailenize manikür, pedikür ve tırnak sanatı sağlıyorsanız, belki şimdi tanınmış bir eğitim almanın ve Çivi Teknisyeni olarak yan koşuşturmanızı bir güzellik kariyerine dönüştürmenin zamanı gelmiştir.

Kalifiye olduktan sonra, daha fazla deneyim elde etmek için bir güzellik salonunda çalışabilir veya belki de doğrudan kendi patronunuz olup kendi işinizi kurmak isteyebilirsiniz – doğru eğitim ve becerilerle birçok fırsat olacaktır, işte burada ne bilmek istiyorsun.

Çivi Teknisyeni Eğitim Kursu Seçimi

İyi haber şu ki, Çivi Teknisyeni olmak isteyen herkes için sunulan eğitim kursları sıkıntısı yok. Ancak, tüm kurslar aynı değildir ve nasıl öğrenmeyi tercih ettiğinize ve eğitimi yapacak kişilerin deneyimine bağlı olarak bazılarının diğerlerinden daha iyi olacağı mantıklıdır.

Yüz Yüze Kurslar

Kişisel olarak katıldığınız ve küçük bir grubun parçası olarak eğitim aldığınız, Birleşik Krallık’ın çeşitli yerlerinde eğitim kursları sunacak çok sayıda uzman sağlayıcı vardır. Bu yüz yüze kurslar oldukça yoğundur ve genellikle birkaç gün içinde gerçekleşir, bu nedenle nispeten kısa bir süre içinde bir Çivi Teknisyeni olmak için gerekli becerileri geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm eğitimi ve yönlendirmeyi alacaksınız.

Bu kurslar yüz yüze olduğundan, eğitimin pratik unsuru, hemen yanınızdaki deneyimli bir öğretmenle öğrenip becerilerinizi test ettikçe daha iyi olma eğilimindedir. Bu yüz yüze kurslar, hızlı bir başlangıç ​​yapmak isteyenler için ideal olabilir, ancak daha pahalı olma eğilimindedir ve bu yoğun öğrenme herkes için doğru olmayabilir.

Çevrimiçi kurslar

Pandemiden önce bile, çevrimiçi Çivi Teknisyeni kursları almak mümkündü , ancak geçtiğimiz yıl boyunca hepimizin maruz kaldığı çeşitli kısıtlamalar, çevrimiçi öğrenmenin daha da popüler hale geldiği anlamına geldi. Çevrimiçi eğitim, birçok insanın tercih ettiği esnek bir öğrenme seçeneği olduğundan, işler normale dönse bile bu durumun devam etmesi muhtemeldir.

Kendi hızınızda öğrenmeyi ve eğitimden geçmek için daha fazla zamanınız olmasını tercih ediyorsanız, tüm çevrimiçi eğitim videoları ve materyal kitaplığına erişim sizin için daha iyi bir seçenek olabilir – artı, ek bir avantaja sahipsiniz: size ve hayatınıza uygun bir zamanda, kendi evinizin rahatlığında öğrenebileceksiniz.

Bu yüz yüze eğitim olmadığı için, bir öğretmenin yanınızda olmasının avantajına sahip olmayacaksınız; ancak birçok insan için, ihtiyaç duyduğunuzda çevrimiçi olarak erişilebilir olmaları ve çalışmalarınızı video ve e-posta yoluyla yönlendirip değerlendirebilmeleri, bunun hala mükemmel bir eğitim yöntemi olduğu anlamına gelir.

Nelere Dikkat Etmeli

Nasıl öğrenmeyi tercih ettiğinizi ve hangi tür eğitim kurslarının size en uygun olduğunu anladığınızda, yapmanız gereken bir sonraki şey, bu tür kursları sunan sağlayıcılar arasında seçim yapmaktır.

Nitelikli bir Çivi Teknisyeni olmanız için gereken eğitimi aldığınızdan ve yeni kariyerinizde başarılı olmanıza yardımcı olacak desteği aldığınızdan emin olmak için, kurs sağlayıcınızı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var.

  • Nitelikler – Bir kuaförde iş bulmak veya kendi işinizi kurmak için tanınmış bir kalifikasyona ihtiyacınız olacak, bu yüzden kursunuzu başarıyla tamamladıktan sonra bunun size sunulan bir şey olduğundan emin olun.
  • Akreditasyonlar – CPD ve ABT gibi en iyi eğitim sağlayıcılarını tanıyan kuruluşlar vardır, bu nedenle mümkün olan en iyi eğitimi alabilmeniz için sağlayıcınızın bu kuruluşlar tarafından akredite olduğundan emin olun.
  • Deneyimli eğitmenler – Eğitiminiz yalnızca sizi eğiten kişi kadar iyi olacaktır, bu nedenle ihtiyacınız olan eğitimi alacağınızdan emin olmak için eğitmenlerinizin deneyim ve niteliklerini anladığınızdan emin olun.
  • Pratik deneyim – Yüz yüze bir kursu seçerseniz, size rehberlik etmesi için bir uzmanla becerilerinizi ne kadar çok pratik yaparsanız, öğrenme olasılığınız o kadar yüksek olacağından, eğitimin ne kadar pratik deneyim olduğunu öğrenin.
  • İş tavsiyesi – Kendi Çivi Teknisyeni işinizi kurmak istiyorsanız, eğitim kursunuz başlamak için herhangi bir yardım ve tavsiye sunuyor mu? ve bir kuaförde başlamak istiyorsanız, doğru işi bulma konusunda herhangi bir yardım veya rehberlik sunuyorlar mı?
  • Ekipman – Eğitim kursunuzu tamamlamak ve profesyonel bir Çivi Teknisyeni olarak hayatınızı kazanmak için kendi ekipmanınıza sahip olmanız gerekir, bu nedenle kurs sağlayıcınız ihtiyacınız olan her şeyi sağlamanıza yardımcı olur, hatta daha iyisi profesyonel tırnak kitlerine erişmenize yardımcı olur indirimli fiyatlarla.
  • İncelemeler – Son olarak, ama muhtemelen en önemlisi, düşündüğünüz kursların ne kadar iyi olduğunu, onları daha önce tamamlayanların onlar hakkında ne düşündüklerini görerek kontrol edin. Eğitimin kalitesi ve metodolojisinin aradığınız şey olduğundan emin olmak için eski öğrencilerin çevrimiçi incelemelerine göz atın.

Yeni Kariyeriniz Bekliyor

Yeni bir kariyer arıyorsanız ve her zaman güzellik ve tırnak sanatına ilgi duyduysanız, profesyonel bir Tırnak Teknisyeni olmak için eğitim almak mükemmel bir fırsat olabilir.

Bu sektördeki talebin geri dönmeye ve büyümeye devam etmeye hazır olduğu düşünülürken, size ihtiyacınız olan beceri ve nitelikleri kazandıracak doğru eğitimle, hobiniz veya yan koşuşturmanız heyecan verici yeni bir kariyerin başlangıcı olabilir – o halde ne bekliyorsunuz? için?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir