Anketleri Çevrimiçi Yanıtlayarak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Çevrimiçi anketleri yanıtlayarak birkaç kolay dolar kazanmayı kim istemez ki? Buna, sürecin sadece bir profil doldurmayı ve bir şeyler hakkında fikir vermeyi içerdiğini ve bunu denemekle zaman kaybetmek istemeyeceğinizi ekleyin.

Ödül XP ve diğer benzer güvenilir siteleri deneyebilir ve sizin için ne sakladıklarını görebilirsiniz. Belki de daha önemli soru şudur: Ne kadar maaş alacaksınız?

Gerçekçi olarak, bu nakit muhtemelen tam zamanlı bir işin sunabileceği gibi bir şey olmayacak. Yine de, bir süredir ihtiyaç duyduğun o küçük kaçamağı karşılaman yeterli olabilir. Ve bazen, gerçekten ihtiyacımız olan tek şey bu.

Şirketler Neden Çevrimiçi Anketler İçin Ödeme Yapıyor?

Daha iyisini bilmiyorsanız, muhtemelen anket için ödeme yapan herhangi bir şirketin sizi dolandırmaya çalıştığını düşünürdünüz. Kısmen haklısınız çünkü tam da bunu yapmaya çalışacak köhne “şirketler” var. Öyle olsa bile, iyi olanları onlarla birlikte sürüklemeyelim, çünkü sözlerine sadık kalan fazlasıyla yasal kuruluşlar da var.

Fikrinizi bu şirketler için değerli kılan nedir? Anketler için ödeme yapan çoğu şirketin, tüketici geri bildirimlerini yürütmek için bir departmanı yoktur ve işi onlar için yapması için anket firmaları tutar. Daha sonra, ileriye dönük tüketici ile ilgili kararları şekillendirmek için geri bildirimi kullanırlar.

Çevrimiçi anketler aracılığıyla şirketler, hedef müşterilerinin ürünleri ve hizmetleri hakkındaki düşünceleri hakkında daha keskin bir farkındalık kazanır. Böylece, kamuya açıklanmadan önce ürünlerini ve reklamlarını ince ayar yaparak para kazanma potansiyellerini artırabiliyorlar. Bu nedenle bazı şirketler görüşleriniz için ödeme yapmaktan çekinmeyecektir. Anketler aracılığıyla verdiğiniz bilgiler, sektördeki başarıları için hayati önem taşır.

Çevrimiçi Anketlere Nasıl Cevap Verilir?

İnternette bir şey yapmanız istendiğinde, genellikle hızlı ve basit olmasını istediğinizi hiç fark ettiniz mi? Değilse, o zaman ertelenir ve başka bir yere geçersiniz. Bu genellikle çevrimiçi anketlerde olan şeydir. Şirket süreci çok karmaşık hale getirirse veya sayfalarının yüklenmesi uzun sürerse, genellikle talimatlar sayfasının ötesine geçmezsiniz.

İşin iyi yanı, yasal çevrimiçi anketlerde bunun nadiren gerçekleşmesidir. Çoğunlukla, güvenilir kuruluşlar tarafından verilen anketler basit ve anlaşılırdır ve aşağıdaki adımları içerecektir:

Adım 1: Bir şirkete kaydolun

Tüketici geri bildirimi için ödeme yapacağına güvenebileceğiniz birkaç şirket var. Anketleri yanıtlamak için potansiyel kazanç kaynaklarının bir listesini almak için ihtiyacınız olan tek şey basit bir Google aramasıdır. Ardından, hangi şirketlerin sizin için yanıtlaması en kolay anketlere sahip olacağını değerlendirerek bu listeyi daraltabilirsiniz. Ne kadar az uğraşılırsa o kadar iyi.

Adım #2: Bir profil doldurun

Sizi bir şirket için anketleri yanıtlamaya çekebilecek başka bir şey, nispeten kolay profil oluşturma süreçleridir. İster bir ister birkaç şirket için bir profil dolduruyor olun, her sayfayı mümkün olduğunca eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun.

Her şirketin, geri bildirim almaya çalıştıkları demografiye uyup uymadığınızı görmeye çalıştığını unutmayın. Eksik profil sayfanız nedeniyle bunu belirleyemezlerse, size bir anket gönderilmeyebilir.

Adım #3: Anketler edinin

Anket firmalarının çoğu, mevcut anketler hakkında e-posta yoluyla bilgi sağlar; bu, hemen alabileceğinizleri de içerir. Öte yandan, diğer firmalar, size anket göndermeden önce gerçekten hedeflenen demografiye ait olup olmadığınızı belirlemek için anket öncesi soruları yanıtlamanızı isteyecektir.

Şirketin hedeflenen tüketici kategorisine uyduğunuz belirlendiğinde, size bir anket ve sonuç olarak bir ödül gönderilecektir. Ödüller, inceleme için posta yoluyla gönderilen nakit veya ürünler şeklinde gelebilir.

Adım 4: Anketleri yanıtlayın

Bu bölüm soruların cevaplarını içerecektir. Çoğunlukla, gerçekten yanlış bir cevabı olmayan çoktan seçmeli sorular sorulacak. Ancak bazı durumlarda sorular daha spesifik olabilir ve cevapların cümle biçiminde olmasını gerektirebilir. Bununla birlikte, ikisiyle de çok zor zaman geçirmemelisiniz.

Adım 5: Ödüller alın.

Ödül talep etme süreci bir şirketten diğerine değişir. Bazıları, ürünleri talep etmek için kullanabileceğiniz puanlar şeklinde ödüller verirken, diğerleri doğrudan hesabınıza para yatırmaya gider. Ardından, adınızı bir çekiliş çekilişine giren birkaç seçkin anket şirketi var.

Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Daha önce de belirtildiği gibi, çevrimiçi anketleri yanıtlayarak geçiminizi sağlayamazsınız. Arada sırada biraz fazladan para kazanmak için iyi olabilirler, ancak hayatınızın geri kalanında yapabileceğiniz bir şey değiller.

Bir borcunu ödemek ya da küçük bir tatili finanse etmek için tabii. Ancak, uzun vadede ailenizi destekleyecek bir şey arıyorsanız, daha istikrarlı bir gelir elde etme yoluna ihtiyacınız olacak.

Şanslıysanız, çevrimiçi anketleri yanıtlayarak 15 ila 20 dolar kazanabilirsiniz. Ancak çoğu zaman firmalar cevaplanan anket başına 1 ila 5 dolar öderler. Yine de, günde beşten fazla anketi yanıtlayabiliyorsanız, bu bir ayda oldukça büyük bir paraya dönüşebilir.

Nakit olarak ödüllendirmeyen, bunun yerine ürün sunan şirketler de var. İncelemeniz için ücretsiz postalar gönderirler ve bu da paradan tasarruf etmenize yardımcı olur. Hatta bazıları bunu nakit ödül yöntemine kıyasla tercih edebilir ve ürünlerin çoğu ucuz olmayacaktır.

Son olarak, belirli firmalar adınızı bir çekiliş çekilişine girebilir, bu da şirket için tamamladığınız her ankette size daha yüksek kazanma şansı verir. Ödülleriniz çok daha sonra gelebilse de, bir kez geldiklerinde, genellikle süper şaşırtıcı ödüller şeklinde olacaktır.

Anketleri Cevaplamaya Bugün Başlayın!

Yasal şirketlerden anketler aradığınızda, anketleri çevrimiçi olarak yanıtlamanın tamamen güvenli olduğu kesin olarak belirlenmiştir . Sadece araştırmanızı yaptığınızdan ve seçtiğiniz şirketlerin sözlerine sadık olduğunu doğruladığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir