Çocuklara Girişimciliği Öğretmek İçin En İyi İpuçları

Girişimci olmak göründüğü kadar kolay değildir. Ama yine de denemek isteyebilirsiniz. Çocuklara girişimciliği öğretmek söz konusu olduğunda, en iyi yol evden başlamaktır. Aile şirketi başlamak için en iyi yerdir. Pek çok başarılı girişimci, bir aile şirketi yönetmeye başladı. Hatta bir gün çocuklarınızın devralmasını isteyebilirsiniz. İşte çocuklara evde girişimciliği öğretmek için ipuçları:

Kendinizle başlayın

Risk aldığınızı ve birlikte yaşamak zorunda olduğunuz kararlar aldığınızı görmelerine izin verin. Ardından, seçimlerinin sonuçlarının iyi veya kötü ne olabileceğini öğrenmelidirler. İşinize olan tutkunuzu görmek, onlara kendi tutkuları hakkında nasıl tutkulu olunacağını öğretmenin ilk adımıdır.

Yaratıcı Oyunlar Yoluyla Çocuklara İş Becerilerini Öğretin 

Yaratıcı düşünceyi geliştirmek, girişimcilik ve günlük hayatımızda önemli bir unsurdur. Problem çözme ve eleştirel düşünme gibi yaratıcı becerileri geliştirmek için çocukların bir tür sanat veya zanaat etkinliklerine maruz kalması gerekir. Candy Pig, Milk for Cat ve Cut for Cat gibi yaratıcı oyunlar aracılığıyla çocuklara iş becerilerini öğretin . Bunlar, yaratıcı enerjiyi operasyonel düşünceye salacak.

Fırsatları nasıl kontrol edeceklerini öğretin

Çocuklarınızın olası ticari girişimlere nasıl bakacağını öğrenmesine izin verin. Bölgenizde biçme işi sıkıntısı varsa, çocuğunuz buna girebilir. Sorun çözücü olmalarına ve gelecekteki sorunları çözmek için çalışmalarına izin verin.

Hedef Belirleyin

Çocuğunuza iş hedefleri belirlemeyi ve onları takip etmeyi öğretin. Ne kadar elde etmek istediklerini ve tercih ettikleri iş operasyon şeklini hedefleyebilirler.

Onlara pazarlama becerilerini öğretin

Çocuklarınıza pazarlamanın işin bir parçası olduğunu bildirin. Çocuklarınız, ağızdan ağıza, afiş, reklam panosu, sosyal medya ve televizyon kullanımı gibi insanları işlerine çekmenin önemli yönlerini öğrendiklerinde, gelecekte para kazanmak için bundan yararlanabilirler.

Finansal Okuryazarlığı Aşılayın

İş dünyasında iyi olmak, sağlam finansal okuryazarlıkla el ele gider. Çocuğunuza finansmanı nasıl yöneteceğini, nakit girişlerini nasıl artıracağını ve başkalarına ödeme yapmadan önce çalışanlarına ve kendilerine ödeme yapmayı öğretin. Çocuğunuz nasıl yatırım yapacağını öğrendiğinde, kalıcı iş fırsatları yaratabilir.

Başarısızlığı kabul etmeyi öğretin

Okullar yüksek oranda başarıyı teşvik eder ve başarısızlığı caydırır. Çocuğunuza, özellikle iş hayatında başarısızlığı kabul etmesini öğretin. Bir ticari girişimde başarısız olurlarsa, bir sonraki ticari girişime geçme konusunda olumlu olmalıdırlar.

Uygun iletişim becerilerini aşılayın

Çocukların telefon, e-posta ve yüz yüze doğru iletişimi öğrenmeleri gerekir. İş hayatında kullanmıyorlarsa, onları sosyal medya etkileşim dilinden uzaklaştırın. Çocuklarınızın gelecekte güçlü iş ilişkileri kurmalarına yardımcı olmak için doğru iletişim şarttır.

Bağımsız düşünen çocuklar yaratın

Çocuklar bakımları için broşürlere güvenmeyi öğrendiklerinde, iş becerilerini geliştirmek için çok az şey yaparlar. Öyleyse, onlara her zaman para vermek yerine, iyi para kazanma fikirleri önermeye ne dersiniz? Bu tür taktikler, çocuklarınızı iş dünyasına kazandıracak.

Onlara liderlik becerilerini öğretin

İş başarısı, liderlik yetenekleriyle el ele gider . Çocuklarınız kendilerini lider olarak görürlerse, iş hayatında başarılı olmaları daha olasıdır.

Onlara başkalarına yardım etme tutkusuna sahip olmayı öğretin

İşin önemli bir yönü, başkalarına yardım etmek için yoğun bir arzuya sahiptir. Çocuklarınız yardımsever olmayı ve toplumsal sorunları çözme konusunda istekli olmayı öğrenirlerse, iş başarısına giden yol açıktır.

Çocukları küçük başlamaya teşvik edin

Küçükten başlama ve iş dünyasında kademeli olarak büyüme gücü hafife alınır. Çocuklarınız eski kıyafetleri satarak, meyve suyu, el yapımı ürünler veya eski oyuncaklar yaparak başlayabilir. Böyle bir çaba ile her fırsatta işi göreceklerdir.

Çözüm

Çocuklarınıza genç yaşta iş konusunda bilgili olmayı öğretmek, gelecekteki iş başarısını garanti ederken, diğer yönlerde aktif olmalarını sağlar. Örneğin, sporda iyilerse veya şarkı söyleyebiliyorlarsa, yeteneklerini para kazanma girişimine dönüştürmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir