Dış Kaynak Kullanarak İşinizi Nasıl Geliştireceğinize İlişkin 7 İpucu Nedir?

Günümüz dünyasında yenilikçi olmak her zamankinden daha önemli. Bunu yapabilmek için küçük işletme sahiplerinin sürekli olarak işlerini geliştirmenin ve 21. Yüzyıla getirmenin yollarını aramaları gerekiyor.

İşletmelerin yenilik yapabilmelerinin bir yolu, bir işletmenin temel olmayan işlevlerini dış kaynak kullanmaktır. Bu işlevleri dışarıdan temin etmek, bir işletmenin kaynaklarını serbest bırakmasını sağlar, böylece bir şirketin temel işlevlerini geliştirmeye ve inovasyona daha fazla zaman harcanabilir.

Peki bir işletme nasıl etkili bir dış kaynak kullanma stratejisine sahip olabilir? 

İşte bazı yararlı işaretçiler:

1) Şeffaflık

Birçok şirket maliyetleri azaltmak için dış kaynak kullanıyor; ancak, kanunların ülkeden ülkeye büyük farklılıklar gösterdiği denizaşırı ülkelerde dış kaynak kullanımı sırasında şeffaflık her zaman korunmalıdır. Dış kaynak kullanıyorsanız, tüm şartların bir sözleşmede düzenlendiğinden emin olun. Bu, kafa karışıklığını önleyecek ve üzerinde anlaştığınız şeyi elde etmenizi sağlayacaktır.

2) İletişim

Yurtdışında dış kaynak kullanımı süreçlerinde iletişim çok önemlidir. Herhangi bir nedenle iletişimsizlik varsa veya iş kararlaştırıldığı gibi yapılmazsa, bu sorunu dış kaynaklı iş ortağınızla olan ilişkinizi etkilemeden önce mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalışın.

3) Sadece Fiyat Değil

İşin nerede dışarıdan temin edileceğine karar verirken fiyatı tek faktör yapmayın! Fiyat dikkate alınması gereken bir konu olsa da kaliteli hizmet, geri dönüş süresi ve deneyim gibi diğer faktörler de karar verme sürecinizi etkileyebilir.

4) Bir Ajans Kullanın

Belirli işlevleri dışarıdan temin ederken, bir ajans kullanmak mantıklı olabilir. Bir ajans, iki işletme arasında kolaylaştırıcı olarak hizmet verebilir ve sürecin sorunsuz çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca bir ajans kullanarak kendinize zaman ve enerji tasarrufu yaparak asıl işinize odaklanabilirsiniz.

5) Doğru Ülkeye Dış Kaynak Sağlayın

Dış kaynak kullanımı işi herkese uyan tek beden değildir! İşlevin ne olduğuna ve söz konusu işlevin dış kaynak kullanımı için en uygun yere göre dış kaynak kullanmalısınız. Örneğin, bu noktada ana ihtiyacınızın hizmet sunumunun hızı olduğunu varsayalım: Bu işlevi, hızlı geri dönüşler veya hızlı sonuçlar üretme konusunda başarılı oldukları bir ülkede dış kaynak kullanmak isteyebilirsiniz.         

6) Dış Kaynak Kullanımı Temel İşlevler

Pek çok işletme sahibi, rekabet avantajı elde etmek ve paradan tasarruf etmek için temel olmayan işlevlerini dışarıdan temin eder. Bununla birlikte, müşteri hizmetleri veya tedarikçileri yönetmek veya muhasebecilerle ortaklık kurmak gibi temel işlevleri dışarıdan temin etmek de son derece faydalı olabilir.

7) Esnek Olun

Dış kaynak kullanımı uzun bir süreç olabilir. Dış kaynaklı şirketin ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun bir çözüm bulması biraz zaman alabileceğinden sabır ve esneklik gerektirir. Katıldığınız diğer önemli görevleri aksatmamak için yeterli kaynağa sahip olduğunuzdan emin olun.

Kapanışta

Dış kaynak kullanımının birçok faydası vardır; ancak, bunun etkili bir şekilde yapıldığından emin olmanız gerekir. Dış kaynak kullanımı, şirketinizi geliştirmenize yardımcı olmalı ve şirket üzerinde bir yük haline gelmemelidir! İşletmeniz için dış kaynak kullanmak istiyorsanız, şunları yaptığınızdan emin olun: net hedefler belirleyin, gerekirse bir ajans kullanın, herkesin bilgi sahibi olması için süreç boyunca sık sık güncellemeler sağlayın, kaliteyi sağlamak için dış kaynak ortağınızla düzenli performans incelemeleri yapın. gerekirse korunur veya geliştirilir. Unutmayın: doğru yapıldığında dış kaynak kullanımı daha verimli ve uygun maliyetli bir şirkete yol açabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir