Endüstri için 4 Paketleme Çözümü

Ürünlerin korunması söz konusu olduğunda, özellikle nakliye sırasında ürünlerin hasar görmesi durumunda, israfın karı etkileyeceği durumlarda bunun nasıl olacağı düşünülmelidir.

Bu makale, endüstriyel ambalajları göz önünde bulundurarak, şirketlerin ürettikleri veya ticaret yaptıkları ürünleri başka yerlere taşırken nasıl koruyabileceklerini ele alacaktır. Örneğin, sızdırmazlık çözümlerinin cevabı nasıl sağlayabileceği.

Mühürlü Kılıflar

Bir öğenin korunmasına yardımcı olmak için mühürlü kılıflar mevcuttur. Bu, ürünler hasar görmediğinde paradan tasarruf edecek ve aynı zamanda nakliye sürecinde mükemmel durumda kalmasını sağlayacaktır.

Vaka kapatıcılar, prosedürü yönetecek ekipman parçalarıdır. Tamamen güvenilebilirler. Kapatıcılar, kasaları sıkıca tutacak, ancak herhangi bir şekilde hasar görmelerini önleyecektir. Kasaların düzgün bir şekilde kapatılması ve kasa kapatıcıların güvenilir şekilde çalışması ve bozulmaması önemlidir. Doğru ekipman ile makineyi kullananlar güvende olacaktır.

Vakumlu paketleme

Göz önünde bulundurulması gereken bozulabilir mallar olduğunda, vakumlu paketleme kullanılma eğiliminde olacaktır. Kompakt tasarımlar, suyu alınmış ürünler veya kamp gezilerine yönelik herhangi bir yiyecek için idealdir.

Vakum paketlemenin amacı, paketlenen gıdadaki oksijeni ortadan kaldırmaktır . Bu, küf veya bakterileri dışarıda tutma etkisine sahip olacaktır. Vakum paketlemenin bir diğer faydası da içindeki gıdaların daha uzun süre taze kalmasıdır.

Vakum paketlemenin bir başka kullanımı, hava geçirmez şekilde kapatılması gereken tıbbi malzemelerdir.

Koruma Ambalajı

Korumalı ambalaj başlığı, vakumlu ambalajı ve şrink ambalajı tanımlamak için kullanılacaktır. İkincisi, birincil veya ikincil ambalaj olarak kullanılabilir. Örneğin, gevşek bir CD veya defter kağıdının etrafına streç film sarıldığını göreceksiniz. Tek tek paketlerden oluşan bütün bir palet, onları bir arada tutmak için streç filmle sarılabilir. Bu, aşınma ve delinme korumasının yanı sıra bir miktar darbe direnci sağlar.

Bu tür paketleme, muhafaza ile ilgili olacak ve gıda maddeleri için kutu ve yumurta kartonlarının kullanılmasını içerecektir. Ambalajın amacı, ürünü hem güvenli hem de taze tutmak olacaktır.

Kabarcıklı ambalaj, bir koruma ambalajı örneği olarak kabul edilir. Hafif ve ucuzdur, ancak ürünleri darbelere karşı koruma sağlamak için tamponlayacaktır.

Şok Montaj Koruması

En kırılgan ürünler için, daha güvenli bir seçenek olarak şok montajlı ambalajlara sahip olmak gerekecektir. Bu tür bir ambalaj, içeriği titreşim ve şoktan koruyacak yerleşik bir şok emilimi içerecektir. Ayrıca toz, nem ve herhangi bir nemden.

Bu tür paketleme, inşaatta ağır hizmet tipi olacaktır ve kırılgan elektronik ekipmanı veya kararsız olarak kabul edilen herhangi bir kimyasal bileşiği korumak için çok idealdir.

Bir ürünün elleçlenmesi ve sevk edilmesinin çeşitli yolları olacaktır, ancak önemli olan, üreticiden tüketiciye tüm yolculuk boyunca hasarsız kalması veya taze kalmasıdır. Herhangi bir üretim veya teslimat noktasında çok fazla israfın olması uygun maliyetli değildir. Bu, doğru işleme ekipmanına ve doğru türde ambalajlara sahip olmakla ilgilidir.

Mühürlü kasalarda bu işlem sırasında ekipman kullanılacaktır ve bu ekipmanın verimli çalışması, eşyaları dikkatli taşıması ve sıkışma yapmaması gerekir. Bunu göz önünde bulundurarak tasarlanmış bir kutu, karton veya kutu kapatıcılar bulmaya çalışmalıyız ve bu nedenle, taşıma ve nakliyenin her aşamasında ürünlerimizi koruma amacımızı yitirmemeliyiz.

Eşyaların daha sofistike hale geldiği ve sağlığa daha fazla önem verildiği günümüzde ambalajın daha fazla önem kazandığına şüphe yok. Bu, bir ürünü taze ve kirlenmemiş halde tutmakla ilgili sağlık ve personeli yaralanmadan korumak için paketleme işlemi sırasında ihtiyaç duyulan sağlık ve güvenlikle ilgilidir. Değeri olan ve mükemmel durumda teslim edildiğinde işimizi karlı tutan ürün kadar işçileri de korumak isteyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir