Etkinlikleri Yeniden Başlatmayı Savunmak İçin Yapılması Gereken 6 Nokta

COVID-19’un dünyayı kapatmaya başlamasının üzerinden 12 aydan fazla zaman geçti. Birçok insanın öldüğünü biliyoruz ve kayıpların yasını herkes için yaşıyoruz.

Bununla birlikte, COVID-19 ile mücadele etmek ve direnç oluşturmak için mucizeler de oldu.

Genel olarak konuşursak, hepimiz giderek daha sorumlu hale geldik ve birbirimizi koruma konusundaki kişisel yeteneğimize alıştık, Covid vakaları azalıyor, aşılar artıyor, insanlar etkinliklerde tekrar bir araya gelmek istiyor ve işletmeler ve satıcılar geri dönmeye hazır çalışmak.

Bölgenizdeki olayları yeniden başlatmak için her fırsatı savunmak için beş nokta.

1. Sorumluluk

Maskeler ve sosyal mesafe rahat ve kullanışlı olmasa da bu uygulamalara biraz daha alıştık. Ellerimizi eskisinden daha sık yıkayıp dezenfekte ediyoruz.

Daha önce yaptığımız gibi mikrop alışverişi yapabileceğimiz kadar sık ​​el sıkışmayız veya sarılmayız. Hepimiz kişisel hijyenimizi ve mikroplarla temas etmeden veya yaymayarak (herhangi bir türden) hastalanmaktan nasıl kaçınabileceğimizi düşünüyoruz.

COVID-19’a karşı korumalarımızı artırdıkça, bu kişisel korumalar ve sosyal etkileşimler sonsuza kadar sürmeyecek. Ancak bu arada, daha hijyenik alışkanlıklarla COVID-19’un yayılmasını durdurmaya yardımcı olmakta her zamankinden daha iyi durumdayız.

Bölgenizdeki etkinliklerin yeniden başlatılmasını savunduğunuzda, sorumluluğunuzu gösterin ve bu hijyen önlemlerini ve sosyal mesafe uygulamalarını nasıl hâlâ uygulayabileceğinizi vurgulayın.

2. Covid Vaka Trendleri

Google’da “covid vakaları” araması yapın ve bölgenizdeki (veya seçtiğiniz herhangi bir bölgedeki) yeni vakalarla ilgili veriler size sunulacak. Verileri tarihe veya konuma göre sıralayabilir veya değiştirebilirsiniz.

Bölgenizdeki olayları yeniden başlatmayı savunduğunuzda, eğilimin aşağı yönlü değilse de en azından nasıl istikrarlı olduğunu gösterin. Bölgenizde Covid vakaları artıyorsa, olayların yeniden başlamasına karşı direnç bulabilirsiniz. Covid vakaları düşüş eğilimi gösteriyorsa, etkinliklerinizi bir an önce yeniden başlatmak için daha iyi bir argümanınız olacaktır.

3. Aşılama Trendleri

Yine, Google’da sağlanan verilere bakarak.

Toplam COVID-19 aşısı sayısı ve aşılanma oranı artmaktadır.

Toplam aşılar ve aşılama oranları artmaya devam edecek, bu da insanların daha hızlı seyahat etmelerini ve daha güvenli bir şekilde etkileşim kurmalarını sağlayacak. Başlangıçta yeni aşılama oranı Amerika Birleşik Devletleri’nde günde sadece 100.000 idi. Şimdi, Amerika Birleşik Devletleri’nde günde yeni aşılama oranı günde 1.500.000’i aşıyor.

Halihazırda uygulanan çok sayıda aşı ve yeni aşıların bu kadar hızlı gerçekleşmesiyle, bedenlerimiz bir araya gelmeye zihinlerimizden veya sosyal normlarımızdan daha hazır olabilir.

Ancak olayları yeniden başlatmayı savunduğunuzda, insanlara aşıların hızla yayıldığını hatırlatın.

4. Faiz

İnsanların olaylara olan ilgisini kendi hayatınıza, diğer insanların yorumlarına ve ilgilerine ve diğer kaynaklardan gelen verilere bakarak ölçebilirsiniz.

Örneğin, bir sınıf, atölye çalışması, spor etkinliği, dini etkinlik veya okul etkinliği için diğer insanlarla tekrar bir araya gelmekle ilgileniyor musunuz?

Google Trendler’e bakın ve “etkinlikler” için yapılan aramaların sayısının, 2020’nin en düşük noktasında Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan aramaların sayısını aştığını göreceksiniz. Etkinliklere olan ilginin yarısından az olmasına rağmen COVID-19 pandemisinden önceydi, insanlar olaylarla son 12 aydaki herhangi bir zamandan daha fazla ilgileniyor.

İşletmeniz etkinlikler kullanıyor veya ev sahipliği yapıyorsa, insanlar dışarı çıktıkça ve etkinliklere katılmaya yeniden başladıkça, eğrinin önüne geçmek ve dalgayı yükseltmek en iyisidir.

5. Mevcut Kapasite

Etkinlikler, işletmenizin ve topluluğunuzun iyileşmesine yardımcı olabilir. Pandemi sırasında birçok işletme faaliyetlerini yavaşlatmak zorunda kaldı. Bazı işletmeler kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Yerel mekanlarınızı ve tedarikçilerinizi arayın ve uygunluklarını sorun. Çoğu işletmenin etkinliğiniz için size yardım etmeye hazır ve istekli olduğunu göreceksiniz.

Bulunduğunuz yerde daha fazla etkinlik, işletmeler ve belediyeler için daha fazla yerel gelir anlamına gelir. Dolaşımdaki daha fazla para, daha fazla iş fırsatı anlamına gelir ve tüm döngü devam eder. Etkinlikleri yeniden başlatmayı savunduğunuzda, etkinliklere ev sahipliği yaptığınızda insanları tekrar işe koymaya nasıl yardımcı olabileceğinizden bahsedin.

6. Akıllı Başlamak ve Küçük Başlamak için Teknolojiyi Kullanma

“Büyük gidemeseniz de”, bazen küçükten başlamak en iyisidir ve hatta daha akla yatkındır. Ekibinize, devlet yetkililerine, müşterilere, okula, ebeveynlere, arkadaşlara vb. insanları güvende tutmak ve küçük bir başlangıç ​​yapmak için etkinlik kayıt teknolojisini kullanabileceğinizi önerin. Etkinlik kayıt teknolojisini kullanarak, etkinliğinize katılımı sınırlayarak ve kişi takibi için kayıt kayıtlarını tutarak insanları güvende tutabilirsiniz.

Event Espresso gibi ucuz bir etkinlik kaydı ve biletleme sağlayıcısı, başlamanıza yardımcı olabilecek bir etkinlik kayıt kılavuzuna sahiptir. Etkinlik web siteniz için Event Espresso ve WordPress’i kullanmak, maliyetlerinizi kontrol etmenize, verimli olmanıza ve sosyal koşullar iyileşmeye devam ettikçe ölçeğinizi büyütüp büyütmenize yardımcı olabilir.

Bu nedenle, etkinliklerinizi yeniden başlatmayı savunduğunuzda, çok dikkatli bir şekilde ilerlemeye istekli olduğunuzu gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir