Kazanan Bir Ticaret Planı Oluşturmanın 10 Adımı

Ticarete ilk başladığınızda, tek amacınız onu karlı hale getirmek ve sorunsuz ve hatasız bir şekilde işlemek. İşte Smartlagos’un kazanan bir ticaret planı oluşturmak ve para kazanmak için önerdiği on aşama .

1. BECERİLERİNİZİ KONTROL EDİN

Her şeyden önce, yeteneğinizi değerlendirin; Ticaret hakkında ne kadar bilginiz var ve bunu ticaret dünyasında yapabilir misiniz? Nelerde üstünsün? Hangi para birimi sizin için en iyisidir ve ihtiyaçlarınızı karşılar? Yeteneklerinizin başarılı bir şekilde ticaret yapmanıza izin verip vermeyeceğini bildiğinizden emin olun.

2. RUH SAĞLIĞINIZI HAZIRLAYIN

Zihinsel sağlığınızı hazırladığınızdan emin olun çünkü ticaret çeşitli koşullarla birlikte gelir. Ticaret dünyasına girdiğinizde, hayatınız ne olacağını bilemeyeceğiniz veya kolayca öngöremeyeceğiniz bir roller coaster yolculuğu olacak. Olabilecek her şeye hazırlıklı olduğunuzdan emin olun. Hem olumlu hem de olumsuz durumlarda, hazır olduğunuzdan, kolayca öfkelenmediğinizden ve birkaç hata ve fazladan hata yapmaktan kaçınmak için işleri sorunsuz ve sessizce halledebildiğinizden emin olun.

3. İYİ BİR ARACI

Size uygun en iyi brokeri bulmak, ticarette kazanç sağlamanın mükemmel bir yoludur. Seçtiğiniz komisyoncunun alım satım yolculuğunuzun sonuna kadar size yardımcı olacağından, alım satım hakkında her şeyi bildiğinden ve profesyonel olduğundan, işlerin nasıl ele alınacağını bildiğinden, seçtiğiniz komisyoncunun size uyduğundan, size uygun olduğundan emin olun. sizinle aynı enerjiye ve hedeflere sahip olun, böylece her şey plana göre gidecek, seçtiğiniz komisyoncu sizinle aynı güce ve hedeflere sahip olacak, böylece her şey plana göre gidecek.

4. İLETİŞİM

Doğru iletişim kurduğunuzdan ve diğer tüccarlar ve brokerlerinizle nasıl güzel konuşacağınızı öğrendiğinizden emin olun. İletişim başarının anahtarlarından biridir. İyi iletişim her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.

5. ÇALIŞMA

Yerleştikten sonra uzmanlığınızı keşfettiniz, nasıl iletişim kuracağınızı öğrendiniz ve en iyi komisyoncuyu buldunuz. Ticarette kazanmak için aynı yaklaşıma sahip olduğunuzdan emin olun, bu konuda çok çalışın, artıları ve eksileri, ticaretin iyi ve kötü yönlerini anlayın ve bir ticaretin ortasında şaşırmaktan kaçının. Olabileceklere hazırlanmak için her ayrıntıyı bildiğinizden ve ne yapacağınızı bildiğinizden emin olun. Mantıklı bir şekilde alım satım üzerinde çalışırsanız, kazanan bir işlem oluşturmak kolay olacaktır.

6. TÜM RİSKLERİ BİLİN

Riskleri nasıl ele alacağınızı bildiğinizden emin olun; bir sürü olacak biliyorsun; tereddüt etmeden veya şüphe duymadan onları nasıl alacağınızı bildiğinizden emin olun; risklerle karşılaştığınızda, onlarla cesurca ve akıllıca yüzleşeceğinizden emin olun. Başınıza belalar geldiğinde, yine de onlar üzerinde çalışabileceğinizden ve onları çalıştırabileceğinizden emin olun.

7. STRATEJİNİZİ OLUŞTURUN

Ticareti kazanmak istiyorsanız, her şeyin başarılı olması için kullanabileceğiniz en iyi stratejiye sahip olduğunuzdan emin olun.

8. ŞEYLERİ KABUL ETMEYİ BİLİN

Olayları olumlu ve olumsuz şekillerde nasıl kabul edeceğinizi bildiğinizden emin olun, her şeyi sakince halledebildiğinizden emin olun ve işler yolunda gitmezse, onu düzeltecek ve doğru yapmak için her şeyi yapacaksınız.

9. NE ZAMAN GİR, DUR, DEVAM ET BİLİN. TİCARETTEN ÇIKIŞ

Ne zaman ticarete gireceğinizi, ne zaman duracağınızı, işler planlandığı gibi gitmediğinde, işler berbat olduğunda bildiğinizden emin olun, nasıl duracağınızı bildiğinizden emin olun, her ticaret bir başarı değildir ve işler yolundayken başarısızlıkları kabul etmelisiniz. iyi, devam et ve işler kötüye gittiğinde ticaretten çık.

10. PERFORMANSINIZI KONTROL EDİN

Ticareti bitirdikten sonra sonuçlarınızı gözden geçirin. eşit mi? Hayatındaki her şey yolunda mı? Her şey planlandığı gibi gidiyor mu ve bu bir başarı mı? Değiştirmek, ortadan kaldırmak ve diğer her şeyi yapmak için neye ihtiyacınız var? Her şeyi öğrendikten sonra, bir sonraki zamanla başarılı bir şekilde başa çıkabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir