Köpek Maması İşletme Sahipleri için 8 İpucu

Genellikle kendi köpek mamasını yapar ve tüylü arkadaşlarınıza yedirir misiniz? Köpeğinizin onayını aldıysanız ve diğer köpeklerin ürününüzden yararlanabileceğini düşünüyorsanız, bir köpek maması işletmesi kurmak iyi bir fikirdir. Ancak, köpeğinize zarar verebilecek yiyecekleri eklemediğinizden emin olun. Köpeğinizi beslememeniz için bazı kullanışlı ipuçları yayınladı.

2019’da evcil hayvan maması ve ikramlarının satışı, ABD’deki toplam evcil hayvan ürünleri ve hizmetleri satışlarının üçte biri oldu. Bu toplam 36.9 milyar dolar. Evet, doğru okudunuz. Birçok köpek sahibi, tüylü aile üyelerinin , yavrularının güçlü ve sağlıklı olması için sağlıklı köpek sebzeleri ve etlerinden oluşan dengeli bir diyete sahip olmalarını ister . Bu eğilimin sadece artması bekleniyor.

İster mevcut bir köpek maması işletmesi sahibi olun, ister bir işletme sahibi olmayı düşünüyorsanız, köpek beslenmesi ve sağlığı konusunda tam bir anlayışa sahip olduğunuzdan emin olun, böylece köpekler için hangi tür mamanın en iyi olduğunu bilirsiniz.

Ama önce, işinizi ve satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için 8 ipucu.

Satış platformunuz nedir?

İlk ipucu, köpek mamasını çevrimiçi olarak mı, yerel süpermarkette mi yoksa kendi fiziksel perakende mağazanızda mı satacağınıza karar vermektir. Harcamalarınızı sınırlamak için önce çevrimiçi satış yapmanızı öneririz. Bazı süpermarketler, köpek maması ürünlerinizin envanterini mağazalarında tutmak için sizden bir yerleştirme veya listeleme ücreti alabilir ve sizden köpek ürününüzü göstermenizi isteyebilir.

Çevrimiçi bir mağazanız varsa, teslimat ücreti mi yoksa nakliye ücreti mi alacağınıza karar verin. Bazı işletme sahipleri standart bir ücret alırken diğerleri, müşterilerinin yaşadığı yere bağlı olarak ücreti artırır.

Konum önemlidir

Fiziksel bir perakende mağazası açmaya karar verirseniz, konum çok önemlidir. Konum, konum, konum ifadesini muhtemelen duymuşsunuzdur ve bu çok doğrudur. Yüksek görünürlük için bir köşe konumu bulmanızı öneririz. Herhangi bir yaya veya sürücü mağazanızı hızlı bir şekilde tespit edebilmelidir.

Mağazanız için iyi ve uygun bir konuma sahip olmak, markanızın ve işletmenizin mümkün olduğunca halka açık olmasını sağlar.

Yakınlarda Petco gibi evcil hayvan ürünleri satan mağazalar varsa, köpek maması mağazanızın bunlardan en az 5 ila 6 mil uzakta olduğundan emin olun. Bunu yapmanın nedeni, köpek maması çeşitliliği ve maliyeti konusundaki rekabetinizi sınırlamaktır.

Köpek mamasını tanımlayın ve müşterileri hedefleyin

Birçok evcil hayvan sahibi, köpeklerine sağlıklı ve organik olan en iyi mamayı vermek ister. Kendinizi köpek beslenmesi konusunda eğittiğinizden ve köpeğin sağlığına fayda sağlayacak malzemeleri eklediğinizden emin olun. Bu aynı zamanda doğru müşterileri hedeflemenize de yardımcı olacaktır.

Örneğin, kasları, kemikleri ve dişleri oluşturmaya ve onarmaya yardımcı olan sağlıklı köpek maması yapıyorsanız, köpek mamasını bu hedef kitleye pazarladığınızdan emin olun. Bazı köpek maması işletme sahipleri, lezzetli olduğu kadar sağlıklı olan ve köpeklerine organik veya gurme köpek muamelesi yapmak isteyen köpek sahiplerini hedefleyen organik köpek muamelelerinde uzmanlaşmıştır.

Köpek maması işinizi markalaştırın

Köpek mamasını tanımladıktan sonra, işletmenizi markalaştırmanın zamanı geldi. İnsanların markanızı sağlıklı ve doğal bir gıda olarak bilmesini mi istersiniz yoksa müşterilerinizin şirketinizi sağlık sorunlarına yardımcı olmak için besleyici gıdalar sunan bir şirket olarak tanımasını mı tercih edersiniz?

Yaşlı köpeklere veya sağlık sorunları olan köpeklere hizmet etmeyi tercih ediyorsanız, yaptığınız köpek mamasının bunu yansıttığından emin olun. Bu sayede işletmenizi kolayca markalaştırabilirsiniz.

Tedarikçilerle ilişkiler

Köpek maması işinde, tedarikçilerinizle iyi ilişkiler geliştirmek son derece önemlidir. Bölgenize hizmet veren işletmeniz için en iyi köpek maması toptancılarını bulun. Bu şekilde, zamandan ve paradan tasarruf etmek için birçok farklı köpek maması malzemesini ve ürününü aynı anda hızlı bir şekilde sipariş edebileceksiniz.

Premium köpek maması ürünleri veya sık sipariş edilen popüler köpek maması ürünleri için üreticilerden satın almayı seçebilirsiniz.

İpucu: Satış bilgisi

Köpek maması işinde satış ve pazarlama önemlidir. İnsanlar ürünleri değil insanları satın alır deyimi kulağa doğru geliyor. Satış veya pazarlamada iyi değilseniz endişelenmeyin. Yaptığınız köpek maması hakkında bilgili birini işe alabilir ve ürünlerinizi çevrimiçi veya mağazada satmasını sağlayabilirsiniz.

Bir satış elemanı ararken, nazik, arkadaş canlısı ve müşterilerinizin köpek maması ve beslenmenizle ilgili tüm sorularına hızlı bir şekilde cevap verebilecek birini işe aldığınızdan emin olun. Sonuçta, şirketinizi temsil ediyorlar, bu yüzden akıllıca işe alın!

Satın alma deneyimi

Müşterinizin satın alma deneyimi eğlenceli olmalıdır. Fiziksel bir perakende mağazanız varsa, köpek sahiplerinin köpeklerini getirmeleri için aylık sosyal etkinlikler planlamak iyi bir fikirdir. Başka bir fikir, bölgedeki birkaç kurtarma grubuyla iki yılda bir köpek evlat edinme etkinliği olabilir.

Bu etkinlikler sırasında köpek maması veya köpek atıştırmalık numunelerinizi köpeklere ve köpek sahiplerine sunabilir ve sunabilirsiniz. Yavruları yemeğinizi seviyorsa, köpek sahipleri büyük olasılıkla onu satın alacaktır.

Müşteri sadakati her şeydir

İyi bir müşteri tabanı kazandıktan sonra müşterilerinizi elinizde tuttuğunuzdan emin olun. Bir fikir, 5 kutu gurme köpek maması satın alan köpek maması ürünlerinizden birini ücretsiz vermektir. Bu onları ödüllendirecek ve uzun vadede bir kazan-kazan.

Birçok köpeğe yardımcı olacak yeni bir köpek maması ürünü sunuyorsanız veya özel indirimler sunuyorsanız, onları uyarmak için onlara aylık e-postalar gönderebilirsiniz. Ancak çok fazla e-posta göndermeyin, aksi takdirde spam olarak görebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir