Restoranınızın Uyum Sağlaması ve İyileşmesi

Sizden emin değiliz, ancak kendi yemeklerimizi pişirerek geçen bir yılın ardından biraz kaliteli yemeklerin tadını çıkarmak için sabırsızlanıyoruz. Bazılarımız için daha az yerleşik aşçılar için bir Big Mac bile Michelin yıldızlı bir yemek gibi tadacağını söylemek doğru olur ve 2021, menülerin bir kez daha dağıtılacağı yıl gibi görünüyor.

Pek çok restoranın bir yıl boyunca hareketsiz kalmasına rağmen trendler değişti, bu yüzden nihayet bir masaya oturduğumuzda ne bekleyebiliriz?

Al Fresco Öncülük Ediyor

Nispeten korkutucu bir iklimde yemek yiyenlere akıl veren birçok restoran açık hava oturma düzeni ile açık havada yemek yemeye her zamankinden daha fazla önem verilecek.

Birçok restoran, bahçelerini, otoparklarını ve sahip oldukları tüm dış mekanları, veranda mobilyaları, odun sobaları ve rahat bir atmosfer sunan ve aynı zamanda bu tür iklimlerde müşteri güvenliğini artıran bitkilerle dış mekan yemek örtüsüne dönüştürüyor.

Yeni Menüler

Mevsimler değişiyor, trendler değişiyor ve restoranların kapalı olması yeni menüler üzerinde çok çalışmadıkları anlamına gelmiyor. Geçen yıl dünyayı kasıp kavuran pek çok gıda trendi oldu ve nohut, fincan dışında kahve, “esneklik” tarzı yemekler ve çok sayıda turşu ve fermantasyon gibi şeyleri görmeyi bekleyebiliriz.

İkincisi, salatalık, soğan, turp ve daha fazlasının turşu tedavisi görmesiyle son 12 ayda büyük bir trend oldu ve restoranın seviyesi ne olursa olsun, tabağınızda biraz turşu görmeyi bekleyebilirsiniz. veya en azından menü.

Dijital Sipariş

Restoranda oturduğunuzda, QR kodları veya bir uygulamayı nasıl indireceğinize ilişkin talimatlarla masanızda bulunma olasılığı daha yüksek olan kağıt menünüz şüphesiz geçmişte kalacak. QR kodu restoran endüstrisi için inanılmaz derecede faydalı oldu ve büyük olasılıkla sonsuza kadar benimsenecek.

Müşteriler, QR kodunu akıllı telefonları ile okutarak menülere erişebilir ve siparişlerini hızlı ve kolay bir şekilde verebilir. Menülere dokunma ihtiyacını ortadan kaldırır ve restoran personeli ile yakın teması sınırlandırır, her iki tarafı da korur ve aynı zamanda yoğun, yoğun akşamlarda masanızın servis edilmesini beklemek zorunda kalmanıza gerek kalmaz.

Pop Up Etkinlikleri

Yemek festivalinin popülaritesi son birkaç yılda oldukça hızlı bir oranda artıyordu ve dış mekanın prim yapmasıyla, restoran standart yemeklerini büyük açık alanlara getiren daha fazla pop-up etkinlik görmemiz muhtemel.

Bunlar, sonunda bu tür etkinliklerin keyfini bir kez daha çıkaracak olan müşteri için harika olmakla kalmaz, aynı zamanda restoranların yalnızca potansiyel yeni müşterilere şube açmasına değil, aynı zamanda son 12 ayda kaybedilen gelirin bir kısmını geri almasına da olanak tanır.

Yeni Teknolojiyi Kucaklamak

Yeni teknolojiyi benimsemek, nihayetinde gelir akışlarını yakalamaya çalışan restoranlar için bir zorunluluk olacak. Bu teknoloji tüm şekil ve boyutlarda gelir ve çeşitli nedenlerle bol miktarda yatırım yapılmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri müşteri güvenliğidir.

Restoran içindeki havanın temizlenmesi, masa, sandalye ve banyoların daha iyi dezenfekte edilmesi müşterilerin içini rahatlatacak ve buna bağlı olarak restoran seçmelerini teşvik edecektir. Bu nedenle, 2021’e uyum sağlayan restoranlarda UV dezenfektan ekipmanı ve iyileştirilmiş klima veya sirkülasyon üniteleri gibi şeylere yatırım kritik olacaktır.

Dahası, sanal envanterler ve gıda israfına yardımcı olacak sistemler gibi maliyet tasarrufu sağlayan teknolojilerin de, önümüzdeki 12 ay boyunca kârlarını en üst düzeye çıkarmak için ellerinden gelen her şeyi yapan restoranlarla birlikte her zamankinden daha büyük olması muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir