Yeni bir şirket için logo seçimi

Logo, bir şirketi görsel olarak temsil eden bir semboldür. Çoğu insan bilgiyi öncelikle gözleriyle algıladığı için bu sembol parlak, akılda kalıcı ve mümkün olduğunca bilgilendirici olmalıdır.

Logo neden önemlidir?

1. Her gün her insan reklamla karşı karşıyadır. Potansiyel bir tüketicinin lehinize bir seçim yapmasına yardımcı olacak iyi bir şirket logosudur .

2. Son derece rekabetçi bir iş ortamında, en iyi olmanız gerekir. Yatırımcılar ve sponsorlar ayrıca, bu durumda şirketin logosu olan görünüşte potansiyel ortaklarla tanışırlar.

Şirketin ne yaptığına bağlı olarak logo şunlar olabilir:

– Metin

– sembol

– kısaltma

– sanatsal veya grafik soyutlama

Birleşik logolar daha az yaygındır. Dezavantajları, hızlı algılama ve ezberleme zorluğudur. Her ne kadar tam tersi bir etki olsa da: orijinal logo, potansiyel alıcının ilgisini çekecektir – bunun arkasında ne var.

Beş seçenekten hangisini seçerseniz seçin, aşağıdakiler bir logo oluştururken en önemlileridir:

– görsel form

– anlamlılık

– renk tayfı

1. Rakiplerinizin pazarını ve logolarını hiçbirini kopyalamamak için inceleyin.

2. Beyin fırtınası yöntemini kullanın: şirketinizle olan çağrışımları yüksek sesle söyleyin – renkler, grafikler, metin vb. İlk akla gelenleri seçin.

3. Bir renk seçin. Etkinliğinize bağlı olacaktır. Çocuklarla bir şekilde bağlantılıysa, renkler parlak, neşeli olmalıdır. Kısıtlanmış tonlar, güzellik endüstrisi için bir inşaat veya iş profili için uygundur – mat, pastel.

4. Yazı tipine karar verin. Logoda mutlaka bulunmayacaktır, ancak varsa 1-2 saniye içinde okunabilmesi için mümkün olduğunca basit olmalıdır. Çoğu insan karmaşık karakterleri deşifre etmeyecek – sadece basitleştirilmiş sürüme geçecekler.

5. Bulduğunuz sembolü kağıda koyun ve test edin: mümkün olduğunca çok tanıdığınıza gönderin ve bırakın bunu, çağrışımlarını sorun. Fikirlerini öğrendikten sonra bir cevap alacaksınız: oluşturduğunuz logonun şirketinize benzer olup olmadığı.

Son halini onaylamadan önce logonuzun telefonların ekranlarına yansıyacağını, görselin ise kalemlerle net ve anlaşılır kalması gerektiğini unutmayın. Çok fazla küçük ayrıntı veya karmaşık bir yazı tipi içeren bir logo, belirsiz bir bulanıklıkta birleşecek ve anlamını yitirecektir.

seçenek 1

Bütçeniz varsa, profesyonel bir tasarımcı tutmalısınız. Beyin fırtınası seansı kesinlikle isabetli olacaktır.

seçenek 2

Logo oluşturmak için çevrimiçi hizmetleri kullanarak kendi seçeneğinizi bulun. En iyilerini bulmak için yorumları okuyun. Hizmetler tüm tercihlerinizi otomatik olarak oluştururken, farklı kaynaklar farklı seçenekler sunar – sadece en iyisini seçmeniz yeterlidir.

Bir logo seçerken mümkün olduğunca dikkatli olun. Unutmayın – bu sadece güzel bir resim değil. Bu, büyük başarı hikayesinin başladığı işinizin arama kartıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir