9 ay önce
9 ay önce

Ehliyet ve SRC sınavında, kopya düzeneği yakalandı

Son dakika, İzmir’in Menemen ilçesinde gerçekleşen ‘Ehliyet ve SRC’ sınavlarına özel hazırlanan kopya düzeneğini yapan 3 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Menemen ilçesinde ehliyet ve SCR sınavlarına giren adaylara kopya düzeneği hazırlayıp ve satan 3 kişiden 1’i gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri sonra çıkarıldığı mahkemece bir kişi tutuklanırken 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, 3 aylık çalışmanın sonucunda sınavda kopya çeken kişilerin kullandıkları ve özel hazırladıkları düzenekleri temin eden şüphelilere yönelik kapsamlı bir çalışma başlattı.

Sürücü kursu tarafından hazırlanmış

Yapılan teknik takipler sonrasında, özel düzeneğin Bornova’daki sürücü kursunda hazırlanarak satıldığı belirlendi. Olay sonrası, sürücü kursunun sahibi A.H. (51), sürücü kursu ortağı K.K. (28) ile kurs yöneticisi A.H.’nin (58), İzmir’in Bayraklı ve Bornova ilçelerindeki evleri ve kurs yerlerinde yapılan aramalarda, kullanıma hazır 4 kopya düzeneği ele geçirdi. Düzenek yapımında kullanılan 2 modem, 9 SİM kart, çok sayıda kulak içi kulaklık, mikrofon, telefon ve şarj aleti ele geçirilirken olayla ilgili 3 şüphelide gözaltına alındı.

Tutuklandılar

İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden, sürücü kursu ortaklarından K.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

Paylaşın

REKLAM
Çok Okunanlar
  372

  İşletme Yönetimi için Büyüyen Teknoloji Dünyası

  210

  Anketleri Çevrimiçi Yanıtlayarak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

  205

  2022 için Otomotiv Tedarik Zinciri Tahmini

  177

  İyi PRD Nasıl Doğru Yazılır?

  154

  Kazanan Bir Ticaret Planı Oluşturmanın 10 Adımı

  147

  Toplantı sonrası, Merkez Bankası, faizi yüzde 14’te sabit bıraktı

  146

  Ehliyet ve SRC sınavında, kopya düzeneği yakalandı

  119

  Teknik Raporların Düzeltilmesi ve Düzenlenmesi

  110

  Muazzam kar elde etmek için potansiyel bir iş kurma stratejileri nelerdir?

  103

  Savaş sonrası, Asus’tan radikal karar